Jeneratör Kiralama

Türkiye şartlarında tüm ev ve işyerlerinde jeneratör bulunmalıdır. Jeneratörler sadece elektrik kesildiğinde devreye giren cihazlar olarak bilinirler. Bu yüzden pek önemsenmez ve tercih edilmezler. Aslında jeneratörlerin bunun dışında birçok faydası vardır. Günümüzde çok uygun fiyatlara jeneratör kiralamak mümkün.

Jeneratör kiralamak neden gereklidir?

Jeneratörler, sarkma adı verilen kısa süreli gerilim düşüklüğünü önler. Gerilim düşüklüğü cihazlarınızın yanmasına sebep olabilir. Özellikle elektrikli ısıtıcı, fırın, asansör gibi cihazlar çalıştırıldığında elektrik sarfiyatı artar ve gerilim oldukça düşer. Jeneratörler, sürekli devrede olacağından gerilim düşüklüğünü cihazlarınıza yansıtmaz.

Elektriğin tamamen kesilmesi bilgilerinizin yok olmasına sebep olur. Bilgisayarlar 5 milisaniye hassasiyetinde güç kaynağına sahip olduğundan, kesinti süresinin az olması küçümsenmemelidir.

Jeneratörler, elektrik voltajı yükseldiğinde de devreye girer. Voltaj yükselmeleri, elektronik cihazların kapasitelerinin üzerinde gerilime maruz kalmalarına neden olduğundan cihazlarınız zarar görür. Elektrik kesilmesinin ardından gelen elektrik yada yıldırım düşmesi sonucu oluşan yüksek gerilimde tüm cihazlarınızı etkileyebilir.

Çok kısa süreli saniyenin yüzde biri kadar sürede voltaj yükselmesine darbe denir. Örneğin bir klimanın yada benzeri yüksek elektrik tüketen herhangi bir cihazın kapatılmasıyla bir saniyenin çok küçük bir dilimi süreyle voltajda zarar verici oranda ani yükselmeler olabilmektedir. Satın alacağınız veya kiralayacağınız jeneratör sayesinde bunun önüne geçmiş olursunuz.

Elektriksel gürültüler, sinüs dals şeklini bozar. Kısacası, cihazlarınızın zarar görmemesi, sürekli değişen voltajlarda risk altında olan değerli eşyalarınızın güvenliği için jeneratör sahibi olmalı veya en azından jeneratör kiralamalısınız.

Jeneratör satın alacak paranız yoksa yada kısa süreliğine jeneratör kullanmanız gerekiyorsa, çok cazip fiyatlarda jeneratör kiralayabilirsiniz. Konser, Açılış, Organizasyonlar, Sosyal Aktiviteler ve benzeri aktivitelerde kısa süreliğine jeneratöre ihtiyaç duyulur ve genellikle jeneratör kiralanır. Jeneratör kiralarken firmanın servis hizmeti olmasına dikkat etmelisiniz.

Comments are closed.